Niedziela, 25 lipca 2021 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń i aktualności na naszej stronie oraz na profilach FB i LinkedIn.

Aktualności

Genogram w pracy psychoterapeutycznej

W ramach Dni Otwartych Szkoły Psychoterapii MABOR zapraszamy do udziału w bezpłatnym warsztacie prowadzonym przez Ewę Miturską. 

Szanowni Państwo, 
informujemy, że z powodów organizacyjnych planowany na 25 kwietnia warsztat odbędzie się w maju.
Wkrótce podamy nowy termin. Przepraszamy za związane z tym niedogodności.

Pozdrawiamy Zespół MABOR

Organizacja i proces rekrutacji
Uczestnicy Szkoły Psychoterapii 
Program Szkoły Psychoterapii MABOR

„Człowiek zawsze nosi ze sobą całą swoją historię…”
C.G.Jung

Czym jest genogram?

Genogram jest praktycznym narzędziem sporządzania map struktury systemów rodzinnych i relacji pomiędzy członkami rodziny. Genogram wykorzystywany jest w psychoterapii indywidualnej, terapii rodzinnej, w tym też terapii par. Genogram umożliwia rozumienie problemów zgłaszanych przez pacjenta w szerokim, systemowym kontekście z perspektywy m.in. rodzinnych wzorców funkcjonowania, pełnionych ról, relacji, wartości, przekonań i zasad przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Genogram stanowi narzędzie pomocne w procesie diagnozy, wykorzystany jest też jako metoda umożliwiająca szerokie zrozumienie doświadczanych trudności i ukierunkowująca pacjenta na dalszą zmianę.

Zapraszamy do udziału w dwugodzinnym warsztacie poświęconym genogramowi. W trakcie tego spotkania:

  • dowiesz się, jak wygląda ta technika;
  • będziesz miał/a okazję zobaczyć przykładowe genogramy;
  • usłyszysz, jakie są praktyczne zastosowania genogramu;
  • nauczysz się podstawowych zasad tworzenia genogramu – poznasz symbole, schematy, układ;
  • dowiesz się, jak zbierać dane podczas tworzenia genogramu i jakie informacje w dalszej analizie genogramu są szczególnie ważne;
  • poznasz kilka wybranych interpretacji genogramowych: podsystemy w rodzinie, trójkąty w rodzinie, przekazy międzypokoleniowe, lojalności rodzinne czy konstelacje w rodzeństwie.

Warsztat będzie zawierał elementy wykładu i krótkie ćwiczenia.

W trakcie naszego krótkiego spotkania nie nauczysz się jednak zastosowania genogramu w praktyce klinicznej w sposób profesjonalny i odpowiedzialny. Mamy nadzieję, że zachęcimy Ciebie do dalszej nauki i zgłębiania m.in. tej tematyki w Szkole Psychoterapii MABOR. Nauka psychoterapii jest fascynującą przygodą, do której chcemy Cię zaprosić choćby poprzez udział w tym warsztacie.

Ewa Miturska
Szkoła Psychoterapii MABOR

Wypełnij krótką ankietę zgłoszeniową.

 

Ewa Miturska

Psycholog, psychoterapeuta, wykładowca akademicki i dydaktyk psychoterapii.

Absolwentka Wydziału Psychologii oraz Wydziału IPSiR Uniwersytetu Warszawskiego: psycholog, politolog, pedagog. W obszarze pracy klinicznej: specjalista terapii uzależnienia i współuzależnienia, specjalista przeciwdziałania przemocy w rodzinie, specjalista interwencji kryzysowej, trener warsztatu umiejętności psychospołecznych, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny CBT; w tym 3 fali CBT: Mindfulness, Terapia DBT, ACT i Terapia Schematów Young’a oraz psychoterapeuta systemowy par i rodzin. Odbyła liczne kursy i szkolenia z zakresu pracy psychoterapeutycznej z różnymi grupami pacjentów.

Praktyk w obszarze psychoterapii uzależnień: od alkoholu, narkotyków i uzależnień behawioralnych oraz współuzależnienia, przemocy w rodzinie i tzw. syndromu DDA. Pracuje jako psychoterapeuta CBT z pacjentami z zaburzeniami nastroju, lękowymi, zaburzeniami odżywiania a także zaburzeniami osobowości. Prowadzi psychoterapię par i rodzin. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na oddziałach psychoterapeutycznych oraz psychiatrycznych Instytutu Psychiatrii i Neurologii i w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia, Poradniach Zdrowia Psychicznego, Poradniach Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia, Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia, Punktach Konsultacyjnych PIK dla osób w kryzysie oraz doznających przemocy oraz w ramach prywatnej praktyki psychoterapeutycznej.
Opracowała programy zajęć terapeutycznych do pracy z różnymi grupami pacjentów oraz scenariusze warsztatów dla wybranych kompetencji psychospołecznych i grup rozwoju osobistego.
W zakresie edukacji: wykładowca akademicki i dydaktyk psychoterapii. Praktyk w obszarze psychoterapii indywidualnej i grupowej, psychoterapii par i rodzin oraz w prowadzeniu warsztatów i szkoleń. Autorka publikacji z zakresu psychologii klinicznej, psychoterapii i rozwoju osobistego.

W ramach Szkoły Psychoterapii MABOR prowadzi zajęcia na drugim roku: integracyjne spojrzenie na terapię zaburzeń osobowości oraz uzależnień. 

 

Dzień Otwarty Szkoły Psychoterapii MABOR

- Jesteś zainteresowany udziałem w całościowym szkoleniu psychoterapeutycznym atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne?
- Chcesz otrzymać aktualne informacje o procesie prowadzącym do otrzymania certyfikatu psychoterapeuty PTP?
- Pracujesz z dziećmi i młodzieżą, a chcesz prowadzić terapię systemową?
- Chcesz profesjonalnie przygotować się do prowadzenie terapii indywidualnej czy rodzinnej?

Sprawdź nas, poznajmy się, zadaj nam pytania.

Wypełnij krótką ankietę zgłoszeniową.

 

 Szkoła Psychoterapii MABOR    -    Organizacja i proces rekrutacji   -    Program Szkoły Psychoterapii MABOR

Masz pytania? Napisz do nas!

 

Mabor Sp. z o.o.
Stryjeńskich 19/18U

02-791 Warszawa

 

 

Szkoła Psychoterapii MABOR

tel.: 603 116 669

   

mail: mabor@terapiadialog.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej