Środa, 28 października 2020 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń i aktualności na naszej stronie oraz na profilach FB i LinkedIn.

Aktualności

Odzyskana wolność – czyli panna z odzysku

Uporałaś się już z rozpaczą po rozwodzie, co trochę trwało, ale nie było wcale łatwe. Duży w tym udział wiernych przyjaciółek i twojej terapeutki, do której trafiłaś po długich namowach przyjaciółki – i chwała jej za to. 

Centrum Psychologiczno-Medyczne MABOR

To co teraz?

Poczułaś się dobrze ze swoją wolnością, ale coraz częściej myślisz, że fajnie byłoby pójść do kina nie tylko z dziewczynami, ale z jakimś facetem. No i najbliższe nawet przyjaciółki nie są w stanie zastąpić męskiego ramienia, gdy opadasz samotnie na kanapę przed telewizorem. Kompletnie nie wiesz gdzie spotkać czy szukać kogoś odpowiedniego, w przypływie pomysłów zaglądasz więc do Internetu. 

Może powrót do przeszłości?

Zebrawszy się na wspomnienia – myślisz wzdychając o szkolnym przystojniaku Adrianku, w którym podkochiwała się cała żeńska część szkoły. Kiedy odnajdujesz go na jednym z portali – przecierasz oczy ze zdumienia! – czy to oby na pewno ten sam człowiek. Jakim cudem, ten najprzystojniejszy szkolny podrywacz, przemienił się w łysiejącego, brzuchatego ciapciaka??? Odnajdujesz jeszcze paru kolegów z tamtych lat i … niestety wszyscy wyglądają podobnie. Z czasem ta twoja odzyskana wolność coraz dotkliwiej zaczyna ci doskwierać i ciążyć. 

Siła Internetu

Aż pewnego dnia koleżanki dla żartu zakładają ci profil na popularnym portalu randkowym. Właściwie nawet im w to nie wierzysz, ale gdy na twoją skrzynkę zaczynają przychodzić kolejne maile – uwierzyć już musisz. Początkowo nieco cię to wszystko przeraża, jesteś wściekła na koleżanki, że upubliczniły twój adres mailowy i co gorsza – twoją samotność! Kiedy jednak emocje opadają i uważniej wczytujesz się w przychodzące wiadomości, zaczyna cię to wciągać. Wreszcie nie snujesz się wieczorami bez sensu po domu tylko z coraz większą ciekawością czekasz na kolejne wiadomości. Kiedy pewnego wieczoru łapiesz się na tym, że przegadaliście z jakimś niby zupełnie obcym, ale coraz ci bliższym facetem blisko cztery godziny – godzisz się na spotkanie.

Kolejne rozczarowanie

I znów po początkowej euforii wpadasz w panikę – bo w co ty się ubierzesz, bo przydałaby się wizyta u fryzjera i kosmetyczki, a tak w ogóle to dostrzegasz kilka zbędnych kilogramów, które przybyły przez ostatnie miesiące spędzone na kanapie. Oczywiście postanawiasz zostać w domu i przestać się wygłupiać z jakimiś randkami – no bo przecież w twoim wieku… Kiedy już zamiast w wystrzałową kieckę wskakujesz zrezygnowana w szlafrok, nagle przypomina ci się zasłyszana kiedyś w pracy historia o szczęśliwej miłości po takim właśnie internetowym spotkaniu – i w ciągu kwadransa zmieniasz jednak zdanie – raz kozie śmierć!

A jednak

Wysiadasz z taksówki i kiedy go dostrzegasz stojącego przy barze, myślisz z rezygnacją – o kurcze… facet jest niższy od ciebie… Kiedy tak gapisz się na niego i już odwracasz na pięcie by wrócić do domu, on też cię dostrzega i swoim uśmiechem rozmaśla cię w sekundę! Po chwili zaczynacie rozmawiać jak starzy znajomi, a jego zapach i muśnięcie dłoni przesłania całą resztę. Mógłby mieć metr pięć w kapeluszu – byle tylko dalej do ciebie mówił…
No i mówi – już drugi rok, a tematów nigdy wam nie brakuje!

 

AutorRenata E. Romanowska – psycholog, psychoterapeuta par.

Baza wiedzy CPM MABOR - ciekawe artykuły o tematyce psychologicznej i terapeutycznej.  Zapraszamy do lektury!

Masz pytania? Napisz do nas!

 

Mabor Sp. z o.o.
ul. Stryjeńskich 19 lok. 18U

02-971 Warszawa

 

 

Centrum Psychologiczno-Medyczne

tel.: 603 116 669

mabor@terapiadialog.pl  

Centrum Doradztwa i Szkoleń
Centrum Rozwoju Psychoterapeutów
Centrum Interwencji Kryzysowych
Centrum Mediacji Wewnątrzorganizacyjnych

tel.: 721 001 925

mabor@terapiadialog.pl 

Polityka prywatności i cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej