Czwartek, 3 grudnia 2020 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń i aktualności na naszej stronie oraz na profilach FB i LinkedIn.

Aktualności

Szkoła psychoterapii - dzień otwarty - warsztat

Podejście systemowe w pracy z młodzieżą

W ramach Dni Otwartych Szkoły Psychoterapii MABOR zaprosiliśmy na bezpłatny warsztat prowadzony przez Sylwię Glurę – certyfikowaną psychoterapeutkę PTP. Dziękujemy za udział!

Dziękujemy za udział w bezpłatnym warsztacie w ramach Dni Otwartych Szkoły Psychoterapii MABOR:

"Podejście systemowe w pracy z młodzieżą. Dlaczego tak ważne jest uwzględnienie rodziny w przypadku zaburzeń emocjonalnych nastolatków?"

Najważniejsze pojęcia w podejściu systemowymw pracy z młodzieżą - mini wykład

Spotkanie warsztatowe było podzielone na dwie części - teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej zostały przedstawione wybrane pojęcia: 
- podejście systemowe w terapii rodzin, 
- cykl życia rodzinnego (fazy i związane z nimi wyzwania, kryzysy), 
- struktura rodziny (podsystemy, granice), 
- trójkąty w systemie rodzinnym, lojalność rodzinna - potrzeby jednostki a potrzeby systemu, 
- funkcja objawów.

Studium przypadku - warsztat

W części praktycznej - studium przypadku 17-letniego pacjenta i jego rodziców. Na początek odegranoscenki - fragmentu spotkania rodzinnego mającego na celu zbadanie, jak każdy z członków rodziny widzi problem. Następnie wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o przykłady wstępnych hipotez dotyczących funkcji objawów w rodzinie.

 

Sylwia Glura

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, posiada certyfikat psychoterapeuty wydany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Zajmuje się diagnozą i leczeniem młodzieży powyżej 15 roku życia i osób dorosłych. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób z zaburzeniami nerwicowymi, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami odżywiania i depresją. Pracuje z osobami przeżywającymi trudności w relacjach, mającymi problemy wieku dorastania oraz będącymi w sytuacjach kryzysowych. W pracy terapeutycznej wykorzystuje narzędzia z różnych szkół psychoterapeutycznych (podejście eklektyczne) dostosowując je do problematyki danej osoby.
Jej głównym celem w pracy z ludźmi jest pomoc w odkryciu prawdy o sobie – pomoc w rozumieniu swoich trudności, emocji i motywów działań oraz w poznaniu swoich potrzeb. Wszystko po to, by bardziej świadomie pokierować własnym życiem, a w konsekwencji stać się spełnionym i szczęśliwym człowiekiem.

Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii, specjalizacja w ramach studiów: psychoterapia. Ukończone 4- letnie podyplomowe szkolenie w zakresie psychoterapii atestowane przez SNP Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (2005 – 2008). Ukończone roczne szkolenie: „Podstawy systemowej terapii rodzin” w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie Staże w Klinice Dzieci i Młodzieży oraz w Klinice Nerwic w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Stopień nauczyciela dyplomowanego w ramach awansu zawodowego w szkole. W ramach Szkoły Psychoterapii MABOR prowadzi seminarium na I roku.

Dzień Otwarty Szkoły Psychoterapii MABOR

- Jesteś zainteresowany udziałem w całościowym szkoleniu psychoterapeutycznym atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne?
- Chcesz otrzymać aktualne informacje o procesie prowadzącym do otrzymania certyfikatu psychoterapeuty PTP?
- Pracujesz z dziećmi i młodzieżą, a chcesz prowadzić terapię systemową?
- Chcesz profesjonalnie przygotować się do prowadzenie terapii indywidualnej czy rodzinnej?

Sprawdź nas, poznajmy się, zadaj nam pytania.

 

 Szkoła Psychoterapii MABOR    -    Organizacja i proces rekrutacji   -    Program Szkoły Psychoterapii MABOR

Masz pytania? Napisz do nas!

 

Mabor Sp. z o.o.
ul. Stryjeńskich 19 lok. 18U

02-971 Warszawa

 

 

Centrum Psychologiczno-Medyczne

tel.: 603 116 669

mabor@terapiadialog.pl  

Centrum Doradztwa i Szkoleń
Centrum Rozwoju Psychoterapeutów
Centrum Interwencji Kryzysowych
Centrum Mediacji Wewnątrzorganizacyjnych

tel.: 721 001 925

mabor@terapiadialog.pl 

Polityka prywatności i cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej