Sobota, 19 czerwca 2021 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń i aktualności na naszej stronie oraz na profilach FB i LinkedIn.

Aktualności

Szkoła Psychoterapii MABOR - superwizja terapii rodzin

Superwizja terapii rodzin


Szkoła Psychoterapii MABOR umożliwia swoim Uczestnikom na czwartym roku szkolenia udział w grupowych superwizjach terapii rodzin „na żywo”.

Organizacja i proces rekrutacji
Uczestnicy Szkoły Psychoterapii 
Program Szkoły Psychoterapii MABOR

 

Udział w takiej superwizji daje terapeucie możliwość weryfikacji własnych działań w zakresie pomocy systemowej, poznania swoich zasobów i ograniczeń w roli terapeuty systemowego, budowania strategii zmiany w prowadzonym procesie psychoterapii. Tematem superwizji może być: omawianie rozumienia (mapy) pacjenta/rodziny w terapii, omawianie procesu terapeutycznego, omawianie (mapy) przeżyć i funkcjonowania emocjonalnego terapeuty, omawianie relacji zespół terapeutów – rodzina.

 

Jak wygląda superwizja terapii rodzin „na żywo”?

  • Grupowa superwizja terapii rodzin prowadzona jest „na żywo” - metodą zespołu reflektującego – z wykorzystaniem lustra weneckiego lub monitora, co umożliwia podgląd odbywającej się sesji terapeutycznej podejmowanie interwencji superwizyjnych na bieżąco.
  • Superwizje odbywają się raz w miesiącu przez dwa dni w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Oddział Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Józefowie oraz w siedzibie MABORu pod nadzorem doświadczonego superwizora-terapeuty. Uczestnicy szkoły psychoterapii prowadzą terapię rodzin i/lub relacjonują prowadzoną przez siebie sesję, a superwizor oraz pozostali uczestnicy superwizji ją komentują.

 

Zalety superwizji „na żywo”

  • Podstawową zaletą superwizji „na żywo” jest możliwość uzyskania pomocy superwizora (wzbogacenia procesu terapeutycznego) w formie bezpośredniego uczestnictwa w procesie terapeutycznym. Superwizor ma możliwość włączenia swojego opisu rzeczywistości do wymiany odbywającej się w trakcie sesji z uszanowaniem wiodącej roli terapeuty w prowadzonym procesie terapeutycznym.
  • Rodzina będąca w terapii ma możliwość bezpośredniego, jak w żadnej innej sytuacji, dostępu do wiedzy, umiejętności i emocji zespołu superwizorów.
  • W czasie superwizji uczestnicy kursu wraz z superwizorem tworzą i weryfikują hipotezy dotyczące rozumienia procesów systemowych zachodzących superwizowanych rodzinach.

 

Sprawdź zasady rekrutacji! Zapraszamy!

 

 Szkoła Psychoterapii MABOR    -    Organizacja i proces rekrutacji   -    Program Szkoły Psychoterapii MABOR

 

Masz pytania? Napisz do nas!

 

Mabor Sp. z o.o.
Stryjeńskich 19/18U

02-791 Warszawa

 

 

Szkoła Psychoterapii MABOR

tel.: 603 116 669

   

mail: mabor@terapiadialog.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej