Piątek, 4 grudnia 2020 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń i aktualności na naszej stronie oraz na profilach FB i LinkedIn.

Aktualności

Sypiając z nieznajomym - ilustracja

Kim ty jesteś człowieku – czyli sypiając z nieznajomym

Żyjesz ze swoim mężem od – zaraz ile to już lat? Od 5. rocznicy nikt z was już tego nie liczy i nie pamięta… Wydaje ci się, że znasz go jak przysłowiową własną kieszeń, a tymczasem…

Centrum Psychologiczno-Medyczne MABOR

Zaskoczenia część pierwsza

Po dłuższej przerwie spowodowanej głównie odchowaniem dwójki wspaniałych dzieci i urządzaniem wspólnego, wymarzonego mieszkania – wychodzicie na imprezę do dawnych znajomych. Zdecydowaliście się po długich wahaniach – bo jego wyciągnąć z domu nie jest wcale łatwo. A w twojej szafie większość imprezowych kiecek – od dawna nie używanych – jakoś tajemniczo się pokurczyła. W końcu lądujecie na miejscu i każde od razu idzie w swoją stronę – bo co ty będziesz robić z tym nudziarzem? Tymczasem gdy po godzinie omiatasz salę wzrokiem – z niedowierzaniem kilka razy przecierasz oczy, widząc swojego małżonka w centrum uwagi, brylującego dowcipami i zabawnymi opowieściami z rzekomo nudnych wyjazdów służbowych. 

Koleżanki zazdroszczą ci takiego radosnego partnera i nie wierzą, że w domu to zupełnie inny człowiek. A w dodatku jaki szarmancki – koleżance podstawia krzesło, innej podaje drinki, komuś zamawia taksówkę. Jesteś w szoku!

Znowu nie dowierzasz

Kilka tygodni później, gdy zapomniałaś już o cudownej, aczkolwiek chwilowej przemianie swojej połowicy, jesteście na bankiecie służbowym w jego pracy. I znów przecierasz oczy, gdy widzisz jak twój sztywny na co dzień mąż obtańcowuje na parkiecie kolejne dziewczyny, sypie przy tym komplementami jak z rękawa, wyczerpując chyba zasób swojego domowego słownictwa na najbliższe 3 lata. O mało nie mdlejesz z wrażenia, gdy seksowna blondynka nie wiedząc, że ma do czynienie ze ślubną obmawianego – szepce ci w tajemnicy, że jego zapach wody po goleniu doprowadza ją do rozkoszy! Tymczasem w ostatni weekend trudno ci było tego faceta zagonić do łazienki, kiedy umierał 2 dni po wieczorze z kolegami – przesiąknięty zapachem piwa i dymu!
Nazajutrz po rzeczonej imprezie próbujesz porozmawiać z mężem o jego cudownej przemianie, ale znów zbywa cię monosylabami.

Tego już za dużo

Z bezsilności i ciekawości postanawiasz zajrzeć na jego Facebooka i omal nie spadasz z krzesła, gdy widzisz na jego profilu ponad 100 lajków przy zdjęciach z siłowni, gdzie pręży wspaniały tors i regularne muskuły! I wtedy wszystko staje się jasne – ten ubiegłoroczny kurs Photoshopa rzekomo zalecony przez szefa i ślęczenie do późna przy komputerze aby poćwiczyć retuszowanie zdjęć dla kontrahenta! Zaintrygowana wchodzisz dalej – i znajdujesz piękne zdjęcia z wakacji, na których nigdy nie był..
Początkowo wpadasz w furię i zamierzasz napaść na niego gdy tylko wróci z pracy. Ale gdy już ochłoniesz – postanawiasz spokojnie porozmawiać z człowiekiem, którego – jak się okazuje – w ogóle nie znasz.

Rozwiązanie nie jest proste, ale możliwe

Rozmowa, choć rzeczywiście niełatwa, to naprawdę jedyna droga do tego, by jeszcze być razem. Niestety im dłużej nie rozmawialiście – tym trudniej będzie tę rozmowę zacząć. Zatraciliście nawyk rozmawiania. Im dłużej każde z was żyło w swoim świecie – tym trudniej powrócić do wspólnego świata. Może jednak warto – w końcu kiedyś coś was połączyło i zdecydowaliście się być razem. Jeśli zaś taka wspólna rozmowa nie wychodzi – bo ilość obopólnych żali, zarzutów i oskarżeń jest zbyt duża – warto skorzystać z pomocy z zewnątrz i udać się na terapię pary. Wieloletniej przepaści nie da się przecież zasypać jedną rozmową, czeka was takich rozmów sporo. Ale naprawdę warto!

 

AutorRenata E. Romanowska - psycholog, psychoterapueta, psychoterapeuta par.

Baza wiedzy CPM MABOR - ciekawe artykuły o tematyce psychologicznej i terapeutycznej.  Zapraszamy do lektury!

Masz pytania? Napisz do nas!

 

Mabor Sp. z o.o.
ul. Stryjeńskich 19 lok. 18U

02-971 Warszawa

 

 

Centrum Psychologiczno-Medyczne

tel.: 603 116 669

mabor@terapiadialog.pl  

Centrum Doradztwa i Szkoleń
Centrum Rozwoju Psychoterapeutów
Centrum Interwencji Kryzysowych
Centrum Mediacji Wewnątrzorganizacyjnych

tel.: 721 001 925

mabor@terapiadialog.pl 

Polityka prywatności i cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej