Czwartek, 3 grudnia 2020 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń i aktualności na naszej stronie oraz na profilach FB i LinkedIn.

Aktualności

Wolny czas z dziećmi - ilustracja

Wolny czas z dziećmi. Subiektywne top 10 Warszawa

Podstawą budowania dobrych relacji jest wspólne spędzanie czasu. Jak spędzać czas z dzieckiem – mniejszym i większym, żeby być razem, nie nudzić się i nie siedzieć w domu?

Aura nam nie sprzyja. Jest albo mokro, albo zimno, a jak słońce, to i tak smog. Najtrudniejsze są weekendy, bo nie zawsze można wyjechać za miasto, a dwa dni w domu z dziećmi może nadszarpnąć stargane tygodniem pracy nerwy rodziców.
Poniżej przedstawiam osobisty, subiektywny katalog miejsc w Warszawie, w których można spędzać czas nie tylko obok siebie, ale rzeczywiście razem. Wybierałam miejsca,  gdzie nie tylko można „wrzucić” dziecko i iść na zakupy, ale które pozwalają nam zadbać o jakość spędzonego wspólnie czasu, budować relacje z dzieckiem, rozwijać wspólne zainteresowania lub po prostu dobrze się bawić. Każde z tych miejsc znam, sprawdziłam osobiście z dziećmi w różnych konfiguracjach wiekowych. Niektóre są lepsze dla młodszych, inne dla starszych, kolejne zainteresują bardziej chłopców niż dziewczynki, lub odwrotnie. Przekonajcie się sami. Kolejność jest zupełnie przypadkowa.

MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK

Miejsce, którym będzie zachwycona każda mała i duża księżniczka. Domki, sklepiki, saloniki, łazienki, apteki i inne, odtworzone z detalami i ładnie wyeksponowane. Ponad 100 domków do obejrzenia, warto zarezerwować trochę więcej czasu. Co tydzień, w soboty, muzeum organizuje warsztaty rodzinne – temat przewodni w lutym tego roku to walentynki.

SPUKI BOO

Spuki Boo, to więcej niż zwykła salka zabaw. Często zaprasza dzieci na animacje - kreatywne zabawy, artystyczne wyzwania. Oprócz sali zabaw dla starszych dzieci – kącik dla maluchów, ale co ważniejsze dużo przestrzeni wspólnej, gdzie razem z dzieckiem można usiąść, poczytać jedną z wielu dostępnych książek, pooglądać grafikę i obrazy wiszące na ścianach. Duży plus za elastyczność w sprawie posiłków – można zjeść na miejscu przekąski przyniesione z domu lub po prostu zamówione na mieście. Dzieci zawsze dostaną za darmo kubek niegazowanej wody.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Tego miejsca nikomu nie trzeba reklamować. Tu możemy rozwijać nasze pasje wspólnie z dzieckiem i uczyć się razem z nim. Duży plus za udogodnienia dla niepełnosprawnych – w tym możliwość kupienia biletu i wejścia bez stania w długiej kolejce. Dla dzieci do lat 5 wspaniała galeria Bzzz. Dla pozostałych wiele miejsc do odkrywania. Dodatkowo warsztaty familijne - w styczniu i w lutym pod hasłem „Dlaczego wulkany wybuchają?”.

KLOCKOMANIAK

Klubik dla wszystkich – małych i dużych miłośników klocków LEGO. Nie trzeba tu klocków kupować, można wypożyczyć wymarzony zestaw do domu lub złożyć go na miejscu razem z dzieckiem. Wspaniała zabawa i radość budowniczych gwarantowane. Bardzo pomocni i kompetentni instruktorzy, z niezwykłą cierpliwością i wyjątkowym podejściem do dzieci – pomogą przy najtrudniejszych konstrukcjach zawsze, kiedy jest to potrzebne.

HANGAR 646

Hangar 646 to ogromna sala z mnóstwem trampolin. Pozytywny zastrzyk dobrej energii dla całej rodziny. Szczególnie polecam rodzicom, którzy mają za mało czasu na ruch i aktywny wypoczynek. Tutaj połączycie przyjemne z pożytecznym – można wspólnie z dzieckiem wyszaleć się, spalić kalorie – i uzupełnić je w razie potrzeby w kawiarence ;-). Sprawdza się szczególnie dobrze w godzinach popołudniowych – wyskakane dzieci lepiej śpią, a rodzice mają wieczór dla siebie.

SCHRONISKO NA PALUCHU

Jeśli macie wolne sobotnie lub niedzielne przedpołudnie do zagospodarowania warto rozważyć spacer z psem. Nie macie psa? Nic nie szkodzi. Na Paluchu jest mnóstwo czworonogów, które chętnie wyjdą z wami na spacer. Na początku możecie wyjść z psem (psami) na tak potrzebny im spacer pod okiem doświadczonego instruktora i opiekuna – ale z czasem, jak zespół i podopieczni nabiorą do was zaufania, nawet samodzielnie. Przygotujcie się na dużo ruchu i dobrych emocji.

KSIĘGARNIA DZIECIĘCA BADET

Księgarnia dziecięca Badet to miejsce, gdzie można kupić książki, wypić kawę, zjeść ciastko, posiedzieć i poczytać. Ważne jest to, że razem można oglądać, wybierać, przebierać, decydować – w razie trudności możemy liczyć na pomoc fachowej obsługi. Jak nam coś się spodoba, a nie jest dostępne możemy poprosić o zamówienie z hurtowni. Duża oferta warsztatów i ciekawych spotkań autorskich. W lutym między innymi spotkanie z ilustratorką Justyną Styszyńską, zakochane warsztaty mydlarskie. Duży plus za warsztaty nauki znaków języka migowego.

MUZEUM NARODOWE

Muzeum Narodowe w Warszawie to ogromna i pomysłowa oferta zajęć dla dzieci, młodzieży, rodziny, mam, a nawet babć i dziadków razem z wnukami. Część zajęć jest cykliczna i trzeba się na nie zapisywać z dużym wyprzedzeniem, czasem jednak warto poczekać, żeby przeżyć fascynującą przygodę ze sztuką. W lutym cała seria warsztatów dla dzieci w wieku 5-12 lat, między innymi: „Portret – czyli kim jestem?”, czy „O muzyce i dźwiękach”.

WASZE ULUBIONE MIEJSCE

Jak pisałam na początku tekstu, wybór miejsc jest czysto subiektywny i oparty na moich osobistych odkryciach i doświadczeniach, jednak zakładam, że Warszawa oferuje o wiele więcej. Chciałabym zaprosić Was do podzielenia się Waszymi odkryciami – miejsc, w których można budować relacje z dziećmi, spędzać wartościowo czas, bawiąc się, ucząc, rozwijać pasje i zainteresowania lub po prostu uprawiać (rodzinnie) sport. 

UWAGA KONKURS
Wpisujcie swoje propozycje w komentarzu do tekstu na FB.
Dla wylosowanej osoby nagroda książkowa.

 

Autor: Dorota Górecka

Masz pytania? Napisz do nas!

 

Mabor Sp. z o.o.
ul. Stryjeńskich 19 lok. 18U

02-971 Warszawa

 

 

Centrum Psychologiczno-Medyczne

tel.: 603 116 669

mabor@terapiadialog.pl  

Centrum Doradztwa i Szkoleń
Centrum Rozwoju Psychoterapeutów
Centrum Interwencji Kryzysowych
Centrum Mediacji Wewnątrzorganizacyjnych

tel.: 721 001 925

mabor@terapiadialog.pl 

Polityka prywatności i cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej