Sobota, 19 czerwca 2021 r.
Genogram w Szkole Psychoterapii MABOR

Genogram w Szkole Psychoterapii MABOR

Szkoła Psychoterapii MABOR gwarantuje 60 godzin zajęć warsztatowych dotyczących z pracy z genogramem, w ramach których Uczestnicy uczą się tworzyć i analizować genogram, a także pracują nad analizą własnego przekazu transgeneracyjnego.

Program Szkoły Psychoterapii MABOR
Organizacja i proces rekrutacji
Uczestnicy Szkoły Psychoterapii

Czym jest genogram?

Każda rodzina ma swoją specyfikę, wiedzę, tajemnice, także cechy a nawet przedmioty, które przekazuje w ciągu swojej historii kolejnym pokoleniom. To, co jest przekazywane może być dobre, wpierające, ale też czasem zagrażające, jak na przykład skłonność do nadmiernego ryzyka, czy depresji. Genogram jest pewnego rodzaju rozbudowanym drzewem genealogicznym, uzupełnionym o dodatkowe informacje o poszczególnych osobach, relacjach między nimi. Pozwala odkryć wzorce – dominujące i powtarzające się w rodzinie – czasem przez przez pokolenia. Dzięki genogramowi można wyraźniej zobaczyć, co jest siłą, a co słabością danej rodziny, zwłaszcza jeżeli uda się w nim zamieścić informacje dotyczące kilku generacji – dzieci, rodziców, dziadków, pradziadków.

 

Grupa genogramowa w Szkole Psychoterapii MABOR

Uczestnicy Szkoły Psychoterapii MABOR, używając symboliki zapisu genogramowego, rysują swoją rodzinę pochodzenia, zaznaczają relacje, jakie według nich łączyły członków rodziny, a następnie jedna z sesji grupowych jest sesją, na której dzielą się z pozostałymi Uczestnikami swoją emocjonalno-intelektualną "opowieścią" o swojej rodzinie pochodzenia. W trakcie warsztatów Uczestnicy:

  • zdobywają umiejętności przeprowadzenia konsultacji rodzinnej z użyciem genogramu,
  • rozwijają umiejętności posłużenia się genogramem jako techniką terapeutyczną,
  • wykorzystują genogram do analizy własnej rodziny - tego, jak przeszłość własnej rodziny wpływa na to, co się w niej aktualnie dzieje, jakie są ich zasoby rodzinne.

Grupę genogramową prowadzi Śliwczyńska Jadwiga - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

Sprawdź zasady rekrutacji! Zapraszamy!

 Szkoła Psychoterapii MABOR    -    Organizacja i proces rekrutacji   -    Program Szkoły Psychoterapii MABOR

Masz pytania? Napisz do nas!

 

Mabor Sp. z o.o.
Stryjeńskich 19/18U

02-791 Warszawa

 

 

Szkoła Psychoterapii MABOR

tel.: 603 116 669

   

mail: mabor@terapiadialog.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej