Szkoła Psychoterapii MABOR umożliwia swoim Uczestnikom na czwartym roku szkolenia udział w grupowych superwizjach terapii rodzin „na żywo”. Zapraszamy też osoby zainteresowane udziałem w rocznym procesie superwizji.
Organizacja i proces rekrutacji
Uczestnicy Szkoły Psychoterapii
Program Szkoły Psychoterapii MABOR
Udział w takiej superwizji daje terapeucie możliwość weryfikacji własnych działań w zakresie pomocy systemowej, poznania swoich zasobów i ograniczeń w roli terapeuty systemowego, budowania strategii zmiany w prowadzonym procesie psychoterapii. Tematem superwizji może być: omawianie rozumienia (mapy) pacjenta/rodziny w terapii, omawianie procesu terapeutycznego, omawianie (mapy) przeżyć i funkcjonowania emocjonalnego terapeuty, omawianie relacji zespół terapeutów – rodzina.
Jak wygląda superwizja terapii rodzin „na żywo”?
- Grupowa superwizja terapii rodzin prowadzona jest „na żywo” - metodą zespołu reflektującego – z wykorzystaniem lustra weneckiego lub monitora, co umożliwia podgląd odbywającej się sesji terapeutycznej podejmowanie interwencji superwizyjnych na bieżąco.
- Superwizje odbywają się raz w miesiącu przez dwa dni w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Oddział Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Józefowie oraz w siedzibie MABORu pod nadzorem doświadczonego superwizora-terapeuty. Uczestnicy szkoły psychoterapii prowadzą terapię rodzin i/lub relacjonują prowadzoną przez siebie sesję, a superwizor oraz pozostali uczestnicy superwizji ją komentują.
Zalety superwizji „na żywo”
- Podstawową zaletą superwizji „na żywo” jest możliwość uzyskania pomocy superwizora (wzbogacenia procesu terapeutycznego) w formie bezpośredniego uczestnictwa w procesie terapeutycznym. Superwizor ma możliwość włączenia swojego opisu rzeczywistości do wymiany odbywającej się w trakcie sesji z uszanowaniem wiodącej roli terapeuty w prowadzonym procesie terapeutycznym.
- Rodzina będąca w terapii ma możliwość bezpośredniego, jak w żadnej innej sytuacji, dostępu do wiedzy, umiejętności i emocji zespołu superwizorów.
- W czasie superwizji uczestnicy kursu wraz z superwizorem tworzą i weryfikują hipotezy dotyczące rozumienia procesów systemowych zachodzących superwizowanych rodzinach.
Wyjątkowa oferta dla specjalistów
W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie superwizją terapii rodzin zapraszamy na otwarty roczny proces grupowej superwizji terapii rodzin. Ta propozycja jest dla Ciebie, jeżeli:
- jesteś psychoterapeutą/ką, planujesz pracę z rodzinami i chciałbyś/chciałabyś zaczynać przy wsparciu najlepszych specjalistów,
- prowadzisz pscyhoterapię rodzin i chciałbyś/chciałabyś poszerzyć swój warsztat pracy o narzędzia systemowe,
- uczysz się psychoterapii i chcesz uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności o zagadnienia związane z systemową psychoterapią rodziny.
Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń i pytań na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sprawdź zasady rekrutacji! Zapraszamy!
Szkoła Psychoterapii MABOR - Organizacja i proces rekrutacji - Program Szkoły Psychoterapii MABOR